Fronius'un AccuPocket 150/400 cihazı, 11 kg olan toplam ağırlığı ve yüksek performanslı lityum-iyon aküsü sayesinde manuel kaynak ve TIG kaynağında şimdiye kadar erişilmeyen bir hareket özgürlüğü sağlıyor. Tam dolu bir aküyle (400 Wh) 8 adede kadar 3,25 mm çapında elektrot veya 18 adede kadar 2,5 mm çapında elektrot kaynatılabilir. AccuPocket'le birlikte teslim edilen ve AccuPocket'in özel taleplerine göre imal edilen ActiveCharger şarj cihazı, Fronius'un denenmiş Active Inverter Technology'sine dayanır. AccuBoost Technology'ye sahip akıllı bir kumanda, akü ve kaynak elektroniğinin mükemmel uyumunu sağlar. Bu, pratikte, şebeke bağlantılı elektrot kaynak cihazlarına kıyasla sürekli tekrarlanabilir mükemmel kaynak sonuçları anlamına gelir.

AccuPocket 150/400 kaynak sistemi, ateşleme özellikleri, ark kararlılığı ve ark dinamiğindeki önemli iyileşmeleri, ileri kaynak teknolojisi ve entegre yüksek performans aküsü arasındaki optimal bağlantıya borçludur. Böylece entegre akü, kaynak esnasında ihtiyaç halinde kısa zamanlı olarak ortalamanın üstünde kısa devre akımları oluşturur ve bu sayede elektrotların yapışması önlenir. AccuBoost elektroniği, aynı zamanda yüksek performansta yüksek kaynak gerilimi sağlar ve arkın kopmasını engeller, bütün bunları akünün şarj durumundan bağımsız olarak gerçekleştirir. Profesyonel kaynak için önemli bütün parametreler, bir potansiyometre sayesinde kademesiz olarak ayarlanabilir.

Kullanılan aküler (lityum-demir fosfat, LiFePO4), geleneksel lityum-iyon aküleri ile karşılaştırıldıklarında, yüksek iç güvenlik ve çevre uyumluluğu ile düşük deşarj ve Memory efektinin bulunmaması gibi özelliklerle öne çıkar. Entegre akü yönetim fonksiyonlarına ve özel olarak geliştirilmiş Active Inverter Technology'ye sahip harici ActiveCharger (şarj aleti), akünün mevcut durumunu algılar ve mükemmel şarj karakteristiklerini uyarlar, bundan dolayı güvenli bir işletimi ve hücrelerin uzun ömürlü olmasını garanti eder.
Akü, sadece 5,25 kg ağırlığa sahip olup, yaklaşık 400 Wh değerinde anma enerjisi sağlar. Cihazın kompakt yapısı (435 x 160 x 320 mm) ve sağlam konstrüksiyonu sayesinde AccuPocket, sarp arazilerdeki tamir kaynakları veya montaj işleri için, doğrudan şebeke bağlantısına gerek olmadan ideal çözüm sunar. Yüksek elektrik akım tehlikesi olan alanlar bile aküyle çalışan AccuPocket için tehlike arz etmez, çünkü iç yapısı sayesinde AccuPocket'teki azami gerilimin sürekli izin verilen azami değer olan 113 VDC'nin altında kalması sağlanır.

AccuPocket, şarj esnasında bile hibrit modda çalışmaya devam eder. Bütün çalışma koşullarında (örn. şebeke gerilimi dalgalanmalarında) ark kararlılığını garantilemek için, çalışma sırasında akü enerjisi kullanılır. Kaynak molaları, akünün şarj edilmesi için kullanılır. Akünün tampon fonksiyonu sayesinde, şebekeye daha az yüklenilir ve böylece inşaatlardaki performans koruma şalterinin gereksiz harekete geçmesi engellenir. Bunun yanı sıra, TIG modunda şebekeden 110 V ile 150 A'lık kaynak akımının veya MMA modunda 140 A'lık kaynak akımının tümü kullanılabilir.
Ayrıca AccuPocket, çok küçük jeneratörlerle de kullanılabilir. Bununla birlikte, entegre akü gerekli yüksek akımı düşürür ve böylece çok belirgin şekilde daha düşük güçte bir güç kaynağı kullanılabilir, 8 kV jeneratör yerine 2 kV jeneratör yeterli olur. Bu, daha az sermaye yatırımını ifade eder ve mobil kullanımı kolaylaştırır.

AccuPocket, akü modu sayesinde zahmetli kaynak ön hazırlık işlemlerini en aza indirir ve toplam çalışma ömrü açısından bakıldığında birçok uygulama alanında geleneksel elektrotlu kaynak sistemlerine göre daha ekonomiktir.