Fronius Transpocket 1500 yerine yeni jenerasyon Transpocket 150 ve Transpocket 180 satışa sunuldu. 220 Volt ile çalışan Transpocket 150 ve 180 hiç olmadığı kadar daha güçlü ve daha sağlam kılındı. İyi olanı daha da iyi hale getirmek. Bu söz, TransPocket 150/180'in yeni cihaz jenerasyonunun geliştirme hedefiydi. Tamamıyla dijital ve akıllı bir rezonans konsepti daha hızlı bir ayarlama imkanı sağlamaktadır. Bunun sonucu daha iyi bir ateşleme, daha az çapak ve son derece sağlam bir arktır. Ayrıca optimum hale getirilmiş cihaz mahfazası, şimdiye kadar olduğundan daha da sağlam ve dayanıklıdır.

PFC teknolojisiyle üretilen TP 150 ve TP 180 dijital rezonans inverter olarak son derece kararlı ark oluşturur ve en az sıçramayı sağlar. Tüm rakiplerine karşın daha az enerji tüketir. Basit yedi segmentli kullanıcıya doğru eğimli ekrana sahiptir. Soft Start, Hot Start, Selülozik elektrod yakma modu, Anti-stick, kapatma zamanı, 2-adım, 4-adım modu, gibi özellikleiryle kullanıcılara tüm seçenekleri sunan zengin bir ön panelle sahiptir.

Ayrıca TP 180 devrede kalma oranındaki performansıyla kesintisiz sürekli  4 mm. her tip elektrodu yakabilme özelliğini 220 volt kullanma seçeneğiyle sunmaktadır.

Fronius TransPocket 150 ve 180 model ürünler; İstanbul Bölge distribütörü olarak, Algan Metal A.Ş. güvencesiyle, Türkiye'nin her yerinde geçerli olmak üzere 2 sene fabrika ve servis garantisine sahiptir.