Fronius, tümüyle yeni bir tasarım olan modüler MIG/MAG kaynak cihazları platformu TPS/i ile kaynak sektöründe yeni bir çağ açıyor. Kullanıcılar, çok akıllı ve geniş kapsamlı iletişim fonksiyonlarıyla öne çıkan, bireysel isteklere uyarlanabilen ve sonradan geliştirilme özelliğine sahip cihazlardan istifade ediyor. Bu sayede, kaynak işlemleri artık sadece daha kolay ve hızlı değil, ayrıca daha iyi sonuçlar elde edilerek gerçekleştirilir. Platform, bundan başka birçok yenilikçi gelişim için de temel teşkil ediyor ve böylece kaynak teknolojisindeki bu önemli atılım, Fronius şirketinin tarihinde şimdiye kadarki en büyük yenilik projesi çerçevesinde gerçekleştirildi. Etkili teknoloji lideri olan şirketin sorumlularının bu gövde gösterisindeki hedefi, mümkün olduğu kadar kusursuz ark elde etmekti. Bu yüzden, şirketin kapsamlı tecrübe birikiminden kullanıcılar yararına olabilecek en iyisini bulup ileriye dönük teknolojilerle birleştirmek için, şirket çalışanları eski düşünce kalıplarını bir yana bırakmaya teşvik edildi. Bunun sonucunda, Endüstri 4.0'ın taleplerini daha bugünden yerine getiren ve kaynak teknolojisini tümüyle yeni bir performans düzeyine taşıyan baştan sona modüler MIG/MAG kaynak cihazları platformu TPS/i ortaya çıktı.

Platformun henüz ilk gelişme aşamasında, kullanıcı çok sayıda teknik iyileştirmeler ve yeni fonksiyonlardan yararlanacaktır. Bu özellikler, bilinen sorunları çözüyor ve fark edilir derecede daha az çapak, daha kararlı ark, kaynak nüfuziyeti ve yüksek verimle kaynak yapmayı sağlıyor. İlaveten cihazların kullanılmasını hissedilir derecede basitleştiriyor ve kaynakçıya kolaylık sağlıyor.

Burada TPS/i'nin entegre akıllı özellikleri önemli bir rol oynar. Bir önceki kuşağa nazaran yaklaşık olarak 2.000 faktör kadar daha hızlı işlem kontrolüne, ark hakkında belirgin bir şekilde daha fazla bilgi elde edilmesine ve arkın şimdiye kadar olduğundan daha doğru düzenlenmesine olanak sağlar. Torç ve güç kaynağıyla tel sürme gibi bileşenleri birbirine bağlayan daha hızlı bir veri yolu ('SpeedNet'), önceki kuşakla karşılaştırıldığında çok daha yüksek aktarma hızı, kısa reaksiyon süresi ve daha iyi kalite kontrolünü garantiler.

01.05.2015